Previous Next

Harry Potter den

Naše škola se zapojila do celorepublikového projektu Schools United - Hrdá škola. Cílem je oživit naše školní dny trochou zábavy a v současné době všechny alespoň trochu rozptýlit od stereotypního sezení u počítače.

Naší první společnou akcí byl Harry Potter den, který připadl na 5. února. 

A jak vše probíhalo? Krátké postřehy si můžete přečíst níže. 

 

V pátek proběhl přesun výuky  6.A a  6.B  do Bradavic. Pod vedením nové paní učitelky žáci pracovali na matematických úkolech podle tamního vzdělávacího plánu. Počítali usilovně a dosáhli skvělých výsledků. Podívejte se na fotografii z průběhu výuky a ukázky několika vytvořených úloh.

Hana Erlebachová, učitelka kouzelnické matematiky

Šesté třídy úžasně spolupracovaly a myslím, že je hodina bavila. Děti měly nádherné převleky. Vypracovávaly několik cvičení vztažených k Harry Potterovi a za odměnu měly přislíbeného trojhlavého psa Chloupka, kterého mohu doma jednoduše vykouzlit :-) Klidně i devítihlavého, když na to přijde... A hodina se pak ubírala jiným směrem - někdo ukázal kouzelnického kocoura, někdo pejska, někdo želvu a Eliška Berdychová všechny trumfla strašilkou. V rámci českého jazyka jsme vymýšleli názvy kolejí - 6. A si odhlasovala, že se jmenují Hypogref, 6. B se nedokázala rozhodnout mezi několika názvy. Zároveň si vymýšleli čarodějnická jména. Jen na ukázku - názvy tříd či lidí: Pařbíř, Mrzibír, Lupinák, Nosorožvír, Flamentor, Štíromor, Šimonus Black, Pave Felix (jméno Pavlova kocoura), Vilém Koks....

Alena Čechová, čarodějný jazyk

 

Harry Potter den ve čtvrté třídě

Vyučování začalo stejně jako každý jiný den, jen školní uniforma byla předepsána. A tak všichni žáci se vymódili do vkusného hábitu a „přivlekli“ na obrazovky i své mazlíčky se svými super schopnostmi vše poškrábat, zakousnout, uloupit a co nejrychleji s úlovkem zmizet neznámo kam. Dopoledne jsme četli ukázky z knih, luštili rébusy a také prověřili své znalosti v řešení kvizu o Harrym  Potterovi. Také jsme zkoušeli vynášecí kouzlo Wingardium leviosa,   které způsobuje levitaci (přenášení nebo nadnášení předmětů), a ke kterému jsme všichni potřebovali  hůlku. Napoprvé se nám kouzlo sice nepovedlo, chce to pořádný trénink, soustředění, pevnou vůli a chuť se učit novým věcem. A to my mudlové  z třebotovské školy určitě máme!

Marcela Roll, kolej 4. třídy

 

Odměnou pro všechny byl i originální hulák.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat