Previous Next

Adventní zvyky a vánoční tradice - projektový den školní družiny

Výlet školní družiny za poznáním a načerpáním vánoční atmosféry. Naším cílem byla Čechova stodola u Příbramě. Děti přivítal anděl ve světnici krásně vyzdobené ve staročeském stylu s vyhřátými kachlovými kamny. Nejdříve je vzal do pekla, kde jim čert ukázal čertí školu a některé hříšníky si dokonce převážil. Všichni ale vyvázli ve zdraví. Pak děti přišly k nebeské bráně a dozvěděly se spoustu zajímavostí o bájných postavách, betlémech a dalších tradicích. Další částí programu byla tvořivá dílnička, kde si děti vyzdobily dřevěnou ozdobu, kterou dostaly na památku. 
Nechybělo ani nakupování dárečků a krátké dovádění na zahradě. 
Vánoční atmosféru nám na závěr prodloužilo promítání filmu "Anděl páně" v autobuse.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat