Previous Next

Viděli jste, jak pracuje parní stroj ?

Děti z 5.A si  ho opravdu prohlédli zblízka, i když v menším provedení. Jedna žákyně přinesla do třídy model parního stroje, na kterém spolužákům předvedla jeho princip v praxi. Takový referát také spolužáci náležitě ocenili.  Nora : „Viděla jsem to poprvé naživo. A bylo to hustý!“ Lukáš: „Líbilo se mi, jak se díky páře roztočilo kolo. To byla rychlost!“  Pavel: „Zaujalo mě, jak rychle pára pomocí pístu roztočila setrvačník.“  Marek : “ Líbilo se mi, jak model sestavila a přikládala.“  Natálie : “ Nejlepší referát, co jsem viděla!“ Šimon: “

Líbilo se mi, jak Maruška přinesla parní stroj a uměla ho zprovoznit a vysvětlit nám, jak funguje.“ Vilda:“ Mně se to líbilo, protože lidem trvalo hodně dlouho, než na princip parního stroje přišli a my jsme ho viděli v praxi. Nejlepší referát za dva roky!“ Jirka :  “ Mně se to moc líbilo, hned bych si ho pořídil domů, včetně nějakých doplňků.“  David : “ Zaujalo mně, jak rychle se díky páře to kolo točilo.“ Martina:  “ Referát byl boží! Ukázala, jak funguje parní stroj. Takový bych chtěla domů. Kdybych byla paní učitelka, tak bych jí taky dala jedničku.“

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat