Záchrana strakapouda na školní zahradě

Strakapoud se dobýval do ptačí budky na školní zahradě, kde z předchozího hnízdění zbyl provázek. Ten se mu namotal na jazyk a strakapoud tak zůstal připoután k budce.

Díky všímavosti pana pošťáka a pana školníka se podařilo strakapouda zachránit.

Děkujeme všem, kteří si všímají svého okolí!

A pár zajímavostí o strakapoudím jazyku:

Strakapoud má velmi dlouhý, citlivý a plochý jazyk, který je na konci opatřený drsnou štětičkou a který mu napomáhá k získání kořisti i ze špatně dostupných míst.

Jazyk strakapouda má na délku skoro stejné rozměry jako celé jeho tělo. V klidové pozici se do zobáku ptákovi nevejde ani omylem. Proto ho strakapoud nosí ve speciálně srolovaném kanálku, který má začátek v zobáku. Odtud se zobák táhne po zadní části hlavy okolo lebky a do zobáku se vrací z druhé strany.

Chcete vědět, proč strakapoud nemá otřes mozku? Více se můžete dočíst  například zde.