Previous Next

Beseda se zahradním architektem

Ve středu u nás proběhla beseda se zahradním architektem Michalem o naší školní zahradě, které se zúčastnili žáci 7. B a Ekotým. Na začátku školního roku jsme se totiž zapojili v rámci programu GLOBE do tématu roku „Zahradní BOMBA“. Každý měsíc nám chodí z GLOBu rady, co a jak můžeme na zahradě zkoumat. Zahradu jsme zatím změřili, prolezli jsme všechna křoví, prozkoumali, co nám tu žije, roste a udělali jsme SWOT analýzu.

Michal si s námi přišel o naší zahradě povídat a dal nám spoustu užitečných rad a tipů. Zatím plánujeme postavit domeček pro ježky, vylepšíme kompost a hmyzí hotel a vytvoříme suchou zídku pro ještěrky.

Abychom představili rodičům a širší veřejnosti, co je přírodní zahrada a o čem právě bádáme, připravujeme s Michalem na duben přednášku pro veřejnost. Součástí bude mimo jiné i semínková burza a hlavně zde ukážeme výsledky našeho zkoumání.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat