Výlet Pěnkavův dvůr Takotín

KDY: v úterý 5. 10. 2021 od 9.00 hodin

KAM: PĚNKAVŮV DVŮR - TAKONÍN

Na co se můžeme těšit: cestu pohádkovou říší v pohádkovém Pěnkavově dvoře v doprovodu šaška. Protože šaškové jsou veselí a chytří a znají velice dobře staré české i jiné pohádky.

Budou vám o nich vyprávět a dokonce vás zapojí do pohádky. Třeba si vyzkoušíme, jak se dělá nitka v Zlatém kolovratu, řeže kláda v Otesánkovi, jak se zachraňuje princezna ve Statečném Bohumilovi, jak se cvičí koník rytíře Bajaji, jak hoduje a vládne pohádkový král a také si vyzkoušíme zbraně a zbroj pohádkového rytíře a vypereme košili Hloupému Honzovi. Naučíme se loupat perníček v Perníkové chaloupce, nebo s čím létala Baba Jaga a jak se krmí draci v Dračím hnízdě.

Také se něco dozvíme o Vodníkovi a navštívíme jeho rybník. Zapojíme se v Pohádkárně stavěním pohádkového města nebo skládáním pohádkových puzzle

SRAZ: v 7.30 hodin v MŠ, kde budou všechny děti vybaveny bezpečnostními vestami a poté se spolu všichni vydáme na autobus

ODJEZD: 7.45 hodin od budovy ZŠ

S SEBOU: batůžek s pitím a malou dobrůtkou, svačina bude ze školní jídelny, komu se dělá v autobuse špatně – prosíme o Kinedryl i na zpáteční cestu - děkujeme