Základní škola a Mateřská škola Třebotov

Čarodějnický bál 2018

Letos jsme 30. duben pojali ve stylu čarodějnického bálu. Využili jsme volné tělocvičny a na pondělí odpoledne tam svolali slet čarodějnic, čarodějů, kouzelníků a různých jiných nadpřirozených bytostí. Na programu byla hudba, tanec a spousta soutěží. Tančilo se se vším, i třeba s balónky, podlézalo se koště a hrálo na sochy.

Číst dál...

Beseda

V úterý 19.6. 2018 proběhla ve školní družině beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou dětských knížek paní Irenou Lachoutovou Ričlovou.
Bylo to příjemné povídání o tom, jak se stát spisovatelkou, co nás na knížkách baví a co všechno předchází tomu, než se knížka dostane do obchodu. Povídání bylo propojené i čtením ukázek.

Číst dál...

Výlet na lomy Amerika

29. května jsme se vydali na trochu dobrodružný výlet do Lomu Amerika na Mořině. Vybaveni helmami a baterkami jsme autobusem dojeli na Mořinu. Tam nás průvodce pan Pánek vedl hlavní štolou směrem k Malé Americe. Cestou jsme měli možnost si prohlédnout štoly, klenby se zajímavými útvary a vyhlídky.

Číst dál...

Divadelní představení ze světa financí

Po dobré zkušenosti z loňského roku jsme si opět pozvali do družiny divadlo „Pod čepicí“, které se letos přejmenovalo na „Divadlo Pod kloboukem“.

Číst dál...

Čtenářská dílníčka

Ve čtvrtek 21. ledna jsme přijali nabídku nakladatelství THOVT na jejich vzdělávací program na podporu čtenářské gramotnosti. Z nabídky jsme vybrali motivační hry s názvy "Za zvířátky do knížek" pro I. třídu a "Poklad piráta Černovouse" pro II. a III. třídu. Větší děti nejprve besedovaly o dětských knížkách a odpovídaly na různé zapeklité otázky.

Číst dál...

Vánoční nadílka

Tradičně jako každý rok jsme si ve školní družině připravili vánoční nadílku. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem, každé oddělení zvlášť. Děti se mezi sebou domluvily, že si navzájem přinesou malý dáreček. Pod stromečkem se také objevilo několik společných hraček pro družinu. Měli jsme dokonce i pěknou hostinu.

Číst dál...

Když v pekle v Libochovicích sněžilo

Trochu s předstihem jsme se vydali za čertovskou atmosférou do zámku v Libochovicích. Měli tam pro nás připravený interaktivní program pro děti s názvem " Když v pekle sněžilo". Cesta byla trochu delší a neobešla se bez následků, ale náladu nám to nezkazilo. Na nádvoří nás přivítala čertice, která nás zavedla do místnosti s andělem a spícím drakem! Tam se děti dozvěděly příběh o tom, že vyhasl čertům v pekle oheň a potřebují od dětí pomoci nalézt žhavé uhlíky.

Číst dál...

Workshop se sklářem

Na 17.10. jsme si společně s mateřskou školou pozvali skláře pana Michala Zahradníka. Dopoledne se předvedl v mateřské škole a pak se přemístil k nám do školy, kde si na stolečku s kahanem a plynovou bombou rozbalil svoji přenosnou sklárnu.

Číst dál...

Výlet do přírodního bludiště v Radotíně - září 2017

Náš první výlet v letošním školním roce směřoval  do přírodního bludiště v Radotíně.
Dozvěděli jsme se, že na konci září se bude bludiště rušit, což je velká škoda. Loni v říjnu se nám tam moc líbilo, tak jsme se tam museli ještě vypravit.

Číst dál...

Posledni letošni výlet školni družiny

Prázdniny se blíží, vyučování se krátí, dětská hřiště jsou zavřená, a tak jsme se rozhodli vydat se ještě na výlet. Na poslední letošní výlet školní družiny jsme vybrali nedalekou lesní zoo v Malé Chuchli. Zbylé peníze na odměny jsme přidali na autobus, který nás dovezl na okraj Slivence, odkud jsme příjemnou procházkou po okraji lesa došli do lesní zoo.

Číst dál...

Cirkus ve škole

Opět jsme navázali na spolupráci s mateřskou školou a společně jsme pozvali do tělocvičny cirkus JUNG. Byl to tak trochu dárek ke dni dětí s předstihem.

Číst dál...