Žákovský parlament přišel s nápadem, jak využít nově zrekonstruované parapety ve škole. Padlo několik návrhů, o kterých se následně hlasovalo. Nejvíce hlasů získala myšlenka „ozelenit“ parapety a proměnit školu v příjemnější a útulnější místo.
Rostliny jsme se rozhodli pořídit netradiční cestou – požádali jsme rodiče o řízky a odnože květin. Některé rostliny jsme si však i sami řízkovali, a tak jsme si prakticky ukázali, jak funguje nepohlavní rozmnožování u rostlin. Žáci vytvořili plakáty, kterými se na celou akci upozornilo, a dobrovolníci z řad ekokroužku spolu s ostatními spolužáky pak jedno odpoledne zasadili přinesené rostliny.
Rostliny do tříd vybrali žáci a učitelé, zbytek rostlin se rozmístil po chodbách školy. Díky tomu se postupně naše škola proměnila v zelenější a útulnější místo, kde květiny zdobí nejen chodby, ale i jednotlivé třídy. Akce ukázala, jak může spolupráce žáků, učitelů a rodičů přinést krásný a dlouhodobý výsledek
