O recitační soutěži

Po dvouleté covidové přestávce si naši recitátoři v tomto školním roce vedli opravdu výborně. Z třídních kol se vyklubali školní přeborníci, ze kterých pak zkušená porota vybrala ty nejlepší do okresního kola. Ale pozor, okresní kolo nebylo v našich končinách uspořádáno a vypadalo to, že nás v tomto směru žádné světlé zítřky nečekají. Nakonec však přece jen přišly! Z nejvyšších míst jsme byli vyzváni, abychom zaslali nahrávky, ty budou nezávislou porotou odborně posouzeny a vyhodnoceny a my se pak dozvíme, kdo bude naši školu reprezentovat v krajském kole v Kolíně. A touto neobvyklou cestou vítězně postoupilo osm recitátorů! Byli to Matouš Mikyska, Ondřej Palán, Antonín Hanuš, Lukáš Palán, Anežka Staňková, Lukáš Bujňák, Anna Ruppertová a Adéla Strejčková. A jak se našim postupujícím dařilo v krajském kole? Náramně! Všichni recitovali výborně a v obrovské konkurenci uspěli! Čestné uznání si odváželi Matouš Mikyska, Lukáš Palán, Lukáš Bujňák a Adéla Strejčková. Matouš k tomu získal ještě cenu diváka a Lukáš Palán náhradní postup do celostátního kola a také cenu diváka. Cenu poroty v 1. kategorii si vybojoval Ondřej Palán. Vzhledem k tomu, že tato kategorie už v krajském kole končí, je to to nejvyšší možné ocenění. Zato další kategorie ještě pokračování mají. A tak byli ještě dva naši recitátoři vybráni až do celostátní přehlídky dětských recitátorů „Dětská scéna 2022“ ve Svitavách! Byli to Antonín Hanuš ve 2. kategorii a Anežka Staňková ve 3. kategorii. To je panečku velký úspěch!

Já moc gratuluji všem dětem za to, že se zúčastnily třídního, školního, okresního a krajského kola a někteří dokonce celostátní přehlídky a jsem nesmírně ráda, že se jich tolik zajímá o hodnotné literární texty. A když na celostátní přehlídce zazněla jména dětí z třebotovské školy, byla jsem na ně opravdu pyšná!  

 

Václava Makovcová

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat