Základní škola a Mateřská škola Třebotov

  • DSCN0695.JPG
  • DSCN3987.JPG

Upozornění

Rozvrhy pro aktuální školní rok 2017/2018


Přijmeme asistenta pedagoga
do mateřské školy.


Ve středu 21. června 2017 se naše škola stala součástí největšího běžeckého dne v České republice (http://www.olympijskybeh.cz/
olympijsky-den/)

1


V rámci stavby již byly zahájeny výkopové práce v areálu školy.
Do odvolání platí zákaz vstupu
do zahrad školy. Přístup k základní
i mateřské škole
je povolen pouze z ulice Hlavní.
Děkujeme za pochopení.


18. 04. 2017 byla zahájena stavba nové budovy v areálu školy. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu na celém pozemku školy.


V úterý 04. 04. 2017 se celá naše škola již potřetí zapojila do celorepublikové úklidové akce „Ukliďme Česko" pod interním názvem „Jaký si to uděláš, takový to máš III“.


Pro komunikaci se ZŠ a MŠ využívejte prosím kontakty na mobilní telefony. Pevné telefonní linky již byly zrušeny. Děkujeme.


 DĚTSKÁ DLAŇ

dd


AJ

Výzva 56


Volná místa Podívejte se na výborné výstupy z testování Stonožka v VI. třídě ZŠ. Máme lepší výsledky než 80% zúčastněných škol. Více informací.

Naší škole byl propůjčen na období 2014-2016 titul „Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje 2. stupně“.

 

Přírodovědná lupa

Untitled001

Projekt "Přírodovědná lupa" nás všechny sbližuje s přírodou.

Pozorovali jste někdy semínko, jak klíčí? Nebo jak vypadá první lístek na malém stromku? Kolik různých odstínů zelené můžeme najít v jarní přírodě? Jací živočichové žijí v našem okolí?

S dětmi chodíme ven a pozorujeme, co se kolem nás děje. Někdy si jenom sedneme na lavičku a díváme se, jak plynou mraky, jindy zkoušíme zjistit, kdo všechno žije na naší zahradě nebo zkoumáme, jak vypadá půda pod našima nohama.

Učíme se klást otázky, vytvářet hypotézy a potom je ověřovat. Učíme se, že i chyba je součást poznání. Učíme se samostatnosti i spolupráci. Ale hlavně se snažíme být přírodě blíž, více si všímat svého okolí a hledat souvislosti.

Příští cestu do školy se třeba zaposloucháme do ptačího zpěvu a budeme vědět, že se právě kos dvoří kosici nebo že z tohoto mraku určitě pršet nebude. A právě takovéto maličkosti nám mohou dělat radost v dnešní uspěchané přetechnizované době a bezesporu nám pomohou rozšířit si obzory. Za všechny děti i dospělé z naší školy Lenka Lipanská

Zde naleznete články a fotografie k projektu.